PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107466}

Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events
7,0 78 836
ocen
7,0 10 1 78836
6,4 17
ocen krytyków
Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń
powrót do forum filmu Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń

Przeczytałem wszystkie części "Serii Niefortunnych Zdarzeń" i jestem w połowie "Nieautoryzowanej Autobiografii Lemony Snicket'a"
Książka jest podzielona na 13 rozdziałów (nie trzeba czytac w wyznaczonej kolejności).Każdy rozdział zadaję pytanie - na które nie odpowiada w zawartym rozdziale.Przeczytałem sześc rozdziałów i tą są jak na razie pytania jakie zadają:

SPOILER


1.Dlaczego gazety pisały o śmierci pana Snicketa?
2.Dlaczego pan Snicket poświęcił życie sprawie Baudelaire'ów?
3.Dlaczego Hrabia Olaf nosi tatuaż z okiem na kostce lewej nogi?
4.Gdzie są Trojaczki Bagienne?
5.Kto to jest Beatrycze?
6.Co to jest WZS?

Na razie dowiedziałem się, że Beatrycze to matka Baudelaire'ów, ale nie z książki tylko z internetu.

Mathias_13cool

Na większość pytań można było znaleźć odpowiedzi w książce:
1. Ponieważ jeden Snicket - Jaques zginął w książce pt: "wredna wioska"
2. To jest pytanie do Lemony Snicketa, on to robił z własnej woli... Ponieważ badał losy dzieci zaprzyjaźnionej rodziny. Baudlairowie i Snicketowie się przyjaźnili.
3. Tatuaż nosili wszyscy wolontariusze w SNZ. Olaf też, ponieważ po schizmie Wolontariusze podzielili się na 2 zgrupwania.
4. W rozdziale 13 końca końców masz przecież jasno napisane... Wciągnął ich znak zapytania z groźnej groty - czymkolwiek jest. A co dalej to książka jest otwarta dla Twojej wyobraźni.
5. Czy to nie oczywiste? Beatrycze Baudlaire... Matka naszych bohaterów, w której Snicket był zakochany i to imie dali córce Kit Snicket.
6. Przez całą książkę skrót dotyczył głównie wolontariuszy. rodzice bohaterów należeli do Wolontariuszy zapalczywych strażaków.

ocenił(a) film na 2
Eru_Lawliet

Radzę również przeczytać Nieautoryzowaną autobiografię Lemony Snicket'a ;) Świetna książeczka. Nie uważasz, że ekranizacja była okropna? W porównaniu do książki? Obraz ogólnie dobry, ale cała reszta... zakończenie i w ogóle... Jestem zawiedziona.

Mrs_Firth

Autobiografii nie czytałem, ale wydawało mi się, że to inny człowiek napisał niż całą serię... nie wiem dlaczego...:D Najlepsze w całej książce jest to, że z samych 13 tomików, nigdy się nie dowiedzieliśmy też, co stało się z samym Lemony Snicketem... Wiadomo tylko tyle, że zakochany był w matce Baudleirów, ale po pożarze to tylko wspominał czasem gdzie jest i nic więcej. nawet na zdjęciach zawsze się odwracał plecami. Ostatni z żyjącego rodzeństwa...

ocenił(a) film na 10
Mrs_Firth

Uważam, że ekranizacja (czy adaptacja) była świetna! A zawiodłam się na ostatnim tomie 13, bo właściwie odnalazłam tam odpowiedź na tylko jedno pytanie: w kim kochał się Lemony Snicket. Wszystko byłoby ok, ale wertowałam wszystkie książki, żeby dowiedzieć się na końcu jakie są rozwiązania zagadek. Moje ulubione tomy to: 1,2,4,8,10 i 12.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones